Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Adevărul →Veștea, după întâlnirea cu Simion: „Am discutat de o serie de măsuri economice pe care AUR și le dorește”
Notele editorului
Premierul desemnat Adrian Veștea a declarat, la ieșirea din sediul AUR că are „o deschidere la orice solicitare” a formațiunii politice conduse de George Simion.
Citește și aceste articole
Observatorulph
Veștea, după întâlnirea cu Simion: Am deschidere către orice solicitare
22 iunie 2026
HotNews
Premierul desemnat anunță că se întâlnește cu George Simion: „Este obligatoriu”
22 iunie 2026
Radio Infinit Gorj
Simion îl invită pe Veștea la sediul AUR: „Am auzit că este nevoie de AUR, îl așteptăm până la ora 20.00”
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

