George Simion a declarat luni în cadrul unei conferințe de presă că partidul său nu sprijină noul Guvern. Totuși, el l-a invitat pe Adrian Veștea la sediul AUR. „Îl așteptăm pe domnul Veștea la sediul AUR până la ora 20.00”, a transmis Simion. El a explicat de ce vrea să discute cu Veștea. „Este nevoie […]
Simion îl invită pe Veștea la sediul AUR: „Am auzit că este nevoie de AUR, îl așteptăm până la ora 20.00”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
George Simion a declarat luni în cadrul unei conferințe de presă că partidul său nu sprijină noul Guvern. Totuși, el l-a invitat pe Adrian Veștea la sediul AUR. „Îl așteptăm pe domnul Veștea la sediul AUR până la ora 20.00”, a transmis Simion. El a explicat de ce vrea să discute cu Veștea. „Este nevoie […]
Citește și aceste articole
Expres de Banat
Simion îl invită pe Veștea la sediul AUR: Am auzit că este nevoie de AUR, îl așteptăm până la 20.00
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

