Guvernul României a aprobat continuarea finanțării Spitalului „Mama și Copilul”, primul spital nou construit în Constanța după zeci de ani în care nu s-a realizat o astfel de investiție. Anunțul a fost făcut de președintele Consiliului Județean Constanța, Florin Mitroi. “Mulțumesc și mă înclin în fața domnului Ilie Bolojan, prim-ministrul României, domnului Pîslaru, ministrul Fondurilor […]
Articolul CONSTANȚA: Continuă construcția Spitalului „Mama și Copilul” apare prima dată în Radio România Constanța.

