Premierul desemnat Adrian Veștea urmează să se deplaseze la sediul AUR pentru discuții cu liderul partidului, George Simion, în contextul negocierilor pentru formarea noului guvern. Simion a declarat într-o conferință de presă că îl așteaptă pe Veștea la sediul formațiunii, insistând ca discuțiile să aibă loc într-un cadru transparent, dar propunerea sa părea făcută fără seriozitate.
Veștea a luat în serios propunerea lui Simion și merge la sediul AUR: „Sunt un om al dialogului și al consensului”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Premierul desemnat Adrian Veștea urmează să se deplaseze la sediul AUR pentru discuții cu liderul partidului, George Simion, în contextul negocierilor pentru formarea noului guvern. Simion a declarat într-o conferință de presă că îl așteaptă pe Veștea la sediul formațiunii, insistând ca discuțiile să aibă loc într-un cadru transparent, dar propunerea sa părea făcută fără seriozitate.
Citește și aceste articole
Adevărul
Adrian Veștea se duce la AUR pentru negocieri în vederea susținerii în Parlament
22 iunie 2026
Ziar de Arad
Veștea a răspuns ordinului dat de George Simion și merge la întâlnire cu liderul AUR
22 iunie 2026
Observator de Constanta
Adrian Veștea merge la sediul AUR pentru discuții cu George Simion înaintea votului de învestire
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

