Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Adevărul →Părinți din Bihor, trimiși în judecată după ce nu și-au lăsat cei trei copii să meargă la școală: au ales homeschooling neautorizat
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Doi părinți din județul Bihor au fost trimiși în judecată de procurori, fiind acuzați că nu și-au lăsat cei trei copii să meargă la școală. Ei au ales o formă de homeschooling neautorizată și nerecunoscută de legislația din România.
Citește și aceste articole
Observator de Constanta
Doi părinţi din Bihor, trimişi în judecată pentru că şi-au retras copiii de la școală
26 iunie 2026
Știri Pe Surse
Părinții din Bihor, care și-au retras copiii de la școală, au fost trimiși în judecată. Acuzațiile procurorilor
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

