Doi soți din județul Bihor au fost trimiși în judecată după ce și-ar fi împiedicat cei trei copii să urmeze învățământul obligatoriu. Potrivit procurorilor, părinții au retras unul dintre copii de la școală și nu i-au înscris pe ceilalți doi la nicio unitate de învățământ, optând pentru homeschooling, formă de învățământ nerecunoscută de legea românească. …
The post Doi părinți din Bihor, trimiși în judecată pentru homeschooling appeared first on spotmedia.ro.

