Liderul AUR, George Simion, a anunțat luni seara, în timpul dezbaterilor din Parlament privind învestirea Guvernului condus de premierul desemnat Adrian Veștea, că el și o parte dintre colegii săi vor părăsi sala de plen, invocând nemulțumiri legate de actuala clasă politică și de modul în care sunt gestionate deciziile politice în România. În discursul […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →