Liderul AUR, George Simion, a anunțat înainte de votul din Parlament că „Guvernul Veștea-Nicușor a picat la vot”. Acesta a părăsit plenul Parlamentului alături de mai mulți parlamentari ai formațiunii, după un discurs în care acuzat clasa politică de „trădarea” intereselor românilor.

Citește articolul complet pe Adevărul →