Liderul AUR, George Simion, a anunțat înainte de votul din Parlament că „Guvernul Veștea-Nicușor a picat la vot”. Acesta a părăsit plenul Parlamentului alături de mai mulți parlamentari ai formațiunii, după un discurs în care acuzat clasa politică de „trădarea” intereselor românilor.
George Simion, anunț înainte de încheierea votului din Parlament: „Guvernul Veștea/Nicușor a picat”
Notele editorului
Liderul AUR, George Simion, a anunțat înainte de votul din Parlament că „Guvernul Veștea-Nicușor a picat la vot”. Acesta a părăsit plenul Parlamentului alături de mai mulți parlamentari ai formațiunii, după un discurs în care acuzat clasa politică de „trădarea” intereselor românilor.
Citește și aceste articole
Cotidianul
AUR a părăsit plenul reunit. George Simion: Părăsim această sală sinonimă cu trădarea
22 iunie 2026
Observator de Constanta
George Simion și parlamentarii AUR au părăsit plenul la dezbaterea pentru învestirea Guvernului Veștea
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

