AUR a părăsit plenul reunit, luni seară, înainte de votul de învestitură pentru Guvernul Veștea. Liderul AUR George Simion a spus că nu-și va forța colegii cum să voteze dar că toţi oamenii din această sală care nu sunt trădători vor părăsi sala „sinonimă cu trădarea”.

The post AUR a părăsit plenul reunit. George Simion: Părăsim această sală sinonimă cu trădarea appeared first on Cotidianul RO.

Citește articolul complet pe Cotidianul →