Secretarul de stat în ministerul Energiei, Cristian Bușoi, a anunțat că România este semnatară a acordului tripartid privind stocarea energiei încheiat vineri, 26 iunuie, la Luxemburg, în cadrul reniunii miniștrilor Energiei din Uniunea Europeană. Primul acord tripartit dedicat extinderii sectorului de stocare a energiei a fost semnat la Luxemburg, pe 26 iunie 2026, în marginea […]

Citește articolul complet pe Economedia →