Părinții a trei copii din județul Bihor au fost trimiși în judecată sub acuzațiile că și-au împiedicat copiii minori să meargă la școală. Una dintre fiice a fost retrasă de la școală de la vârsta de 8 ani, iar ceilalți frați de la 5 ani, potrivit comunicatului de vineri, 26 iunie, al Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Oradea.
Părinți trimiși în judecată pentru că și-ar fi împiedicat copiii să meargă la școală
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Părinții a trei copii din județul Bihor au fost trimiși în judecată sub acuzațiile că și-au împiedicat copiii minori să meargă la școală. Una dintre fiice a fost retrasă de la școală de la vârsta de 8 ani, iar ceilalți frați de la 5 ani, potrivit comunicatului de vineri, 26 iunie, al Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Oradea.
Citește și aceste articole
Observator de Constanta
Doi părinţi din Bihor, trimişi în judecată pentru că şi-au retras copiii de la școală
26 iunie 2026
Știri Pe Surse
Părinții din Bihor, care și-au retras copiii de la școală, au fost trimiși în judecată. Acuzațiile procurorilor
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

