Părinții a trei copii din județul Bihor au fost trimiși în judecată sub acuzațiile că și-au împiedicat copiii minori să meargă la școală. Una dintre fiice a fost retrasă de la școală de la vârsta de 8 ani, iar ceilalți frați de la 5 ani, potrivit comunicatului de vineri, 26 iunie, al Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Oradea.

Citește articolul complet pe Ziare.com →