Premierul interimar Ilie Bolojan a declarat, miercuri, la recepţia organizată de Ambasada SUA în România, în contextul campaniei „Freedom 250”, menită să marcheze 250 de ani de la semnarea Declaraţiei de Independenţă a Statelor Unite ale Americii, că se cuvine să mulţumim Statelor Unite şi militarilor acesteia pentru că contribuie semnificativ la securitatea României şi la siguranţa cetăţenilor noştri.

Citește articolul complet pe News.ro →