Premierul interimar Ilie Bolojan a declarat, miercuri, la recepţia organizată de Ambasada SUA în România, în contextul campaniei „Freedom 250”, menită să marcheze 250 de ani de la semnarea Declaraţiei de Independenţă a Statelor Unite ale Americii, că se cuvine să mulţumim Statelor Unite şi militarilor acesteia pentru că contribuie semnificativ la securitatea României şi la siguranţa cetăţenilor noştri.
Ilie Bolojan, la recepţia de Ziua Independenţei SUA: Se cuvine să mulţumim Statelor Unite şi militarilor acesteia, pentru că contribuie semnificativ la securitatea României şi la siguranţa cetăţenilor noştri
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Premierul interimar Ilie Bolojan a declarat, miercuri, la recepţia organizată de Ambasada SUA în România, în contextul campaniei „Freedom 250”, menită să marcheze 250 de ani de la semnarea Declaraţiei de Independenţă a Statelor Unite ale Americii, că se cuvine să mulţumim Statelor Unite şi militarilor acesteia pentru că contribuie semnificativ la securitatea României şi la siguranţa cetăţenilor noştri.
Citește și aceste articole
Mediafax
Bolojan a mulțumit SUA: Militarii americani contribuie semnificativ la securitatea României
24 iunie 2026
Jurnalul Național
Ilie Bolojan, mesaj ferm la Ambasada SUA: Rolul crucial al trupelor americane pe Flancul Estic
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

