Premierul interimar Ilie Bolojan a afirmat, miercuri, la recepţia organizată de Ambasada SUA în România, menită să marcheze 250 de ani de la semnarea Declaraţiei de Independenţă a Statelor Unite ale Americii că se cuvine să mulţumim Statelor Unite şi militarilor acesteia pentru că contribuie semnificativ la securitatea României şi la siguranţa cetăţenilor noştri. Ilie […]

Citește articolul complet pe Gândul →