Premierul Ilie Bolojan a participat astazi la evenimentul organizat cu ocazia aniversarii a 250 de ani de la adoptarea Declaratiei de Independenta a Statelor Unite ale Americii.Seful Guvernului a transmis ca se cuvine sa multumim Statelor Unite si militarilor sai care, prin prezenta lor in Romania, alaturi de militarii romani si de ceilalti aliati NATO, contribuie semnificativ la securitatea tarii noastre si la siguranta cetatenilor romani.Aceasta mare natiune are, de 250 de ani, o influenta cov …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →