Premierul interimar Ilie Bolojan a mulțumit militarilor americani prezenți în România, care, spune el, contribuie la securitatea țării noastre. Declarația a fost făcută miercuri la recepția organizată de Ambasada SUA, menită să marcheze 250 de ani de la semnarea Declarației de Independență a Statelor Unite ale Americii.

Citește articolul complet pe Mediafax →