George Simion, liderul AUR, a anunțat că el și ceilalți parlamentari ai partidului său vor părăsi sala de vot în semn de protest împotriva Guvernului Veștea. Acest gest a fost văzut ca o formă de protest împotriva guvernului propus de premierul desemnat. Parlamentarii AUR au părăsit sala de vot înainte de începerea votului de învestire a Guvernului Veștea.
<p>The post George Simion: Parlamentarii AUR părăsesc sala first appeared on Radio Hit FM.</p>

