George Simion și parlamentarii AUR nu votează învestirea guvernului Veștea, după ce premierul desemnat a mers la sediul partidului extremist să negocieze să-l susțină. Parlamentarii AUR au părăsit sala luni seară, înaintea votului pentru învestirea guvernului Veștea. Simion a transmis și că nu își îndeamnă colegii cum să voteze, dar și că AUR ”nu trădează”. […]

© G4Media.ro.

Citește articolul complet pe G4Media →