Liderul AUR, George Simion, a anunțat luni seara, în timpul dezbaterilor din Parlament privind învestirea Guvernului condus de premierul desemnat Adrian Veștea, că el și o parte dintre colegii săi vor părăsi sala de plen, invocând nemulțumiri legate de actuala clasă politică și de modul în care sunt gestionate deciziile politice în România. În discursul […]
George Simion și parlamentarii AUR au părăsit plenul la dezbaterea pentru învestirea Guvernului Veștea
Notele editorului
Liderul AUR, George Simion, a anunțat luni seara, în timpul dezbaterilor din Parlament privind învestirea Guvernului condus de premierul desemnat Adrian Veștea, că el și o parte dintre colegii săi vor părăsi sala de plen, invocând nemulțumiri legate de actuala clasă politică și de modul în care sunt gestionate deciziile politice în România. În discursul […]
Citește și aceste articole
Cotidianul
AUR a părăsit plenul reunit. George Simion: Părăsim această sală sinonimă cu trădarea
22 iunie 2026
Adevărul
George Simion: AUR nu va susține Guvernul Veștea și va părăsi sala la votul de învestire
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

