Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Golazo →Trei echipe românești în Liga Campionilor! EHF a făcut anunțul. Cluburile din România care ne vor reprezenta în elita Europei
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
România va avea din nou trei echipe în ediția 2026/2027 a EHF Champions League. Este vorba de Gloria Bistrița și CSM București, în competiția feminină, respectiv CS Dinamo, la masculin.
Citește și aceste articole
Gazeta Sporturilor
OFICIAL! România va avea 3 reprezentante în sezonul 2026/2027 al Ligii Campionilor la handbal
22 iunie 2026
Gazeta Sporturilor
Dinamo București va juca și sezonul viitor în Liga Campionilor la handbal masculin
17 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

