România va avea trei echipe în ediția 2026/2027 a Ligii Campionilor la handbal. În competiția fetelor vor lua startul Gloria Bistrița și CSM București. La masculin, reprezentanta va fi campioana Dinamo.
EHF a publicat astăzi lista echipelor acceptate pentru sezonul viitor al Ligii Campionilor. O singură reprezentantă a României ceruse un upgrade. …
OFICIAL! România va avea 3 reprezentante în sezonul 2026/2027 al Ligii Campionilor la handbal
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
România va avea trei echipe în ediția 2026/2027 a Ligii Campionilor la handbal. În competiția fetelor vor lua startul Gloria Bistrița și CSM București. La masculin, reprezentanta va fi campioana Dinamo.
EHF a publicat astăzi lista echipelor acceptate pentru sezonul viitor al Ligii Campionilor. O singură reprezentantă a României ceruse un upgrade. …
Citește și aceste articole
Gazeta Sporturilor
Dinamo București va juca și sezonul viitor în Liga Campionilor la handbal masculin
17 iunie 2026
Gazeta Sporturilor
Trei pentru un loc » Peste cine ar putea da Dinamo, FCSB sau FC Botoșani în Conference League
19 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

