În acest weekend, pe temperaturi caniculare, timișorenii se pot răcori la Muzeul Satului Bănățean, unde are loc cea de-a treia ediție a Festivalului Înghețatei Bune. Iar pe o asemenea căldură, ce poate fi mai potrivit decât o înghețată? Evenimentul are și un scop caritabil. Organizatorii, Asociația „Inima Îți Vorbește”, strâng fonduri pentru Casa InimiiLor, un […]

Citește articolul complet pe G4Food →