În acest weekend, pe temperaturi caniculare, timișorenii se pot răcori la Muzeul Satului Bănățean, unde are loc cea de-a treia ediție a Festivalului Înghețatei Bune. Iar pe o asemenea căldură, ce poate fi mai potrivit decât o înghețată? Evenimentul are și un scop caritabil. Organizatorii, Asociația „Inima Îți Vorbește”, strâng fonduri pentru Casa InimiiLor, un […]
VIDEO FOTO Înghețată, muzică și fapte bune la Timișoara. Festivalul Înghețatei Bune a ajuns la a treia ediție
Notele editorului
În acest weekend, pe temperaturi caniculare, timișorenii se pot răcori la Muzeul Satului Bănățean, unde are loc cea de-a treia ediție a Festivalului Înghețatei Bune. Iar pe o asemenea căldură, ce poate fi mai potrivit decât o înghețată? Evenimentul are și un scop caritabil. Organizatorii, Asociația „Inima Îți Vorbește”, strâng fonduri pentru Casa InimiiLor, un […]
Citește și aceste articole
Expres de Banat
Festivalul Înghețatei Bune revine la Timișoara cu sprijinul Consiliului Județean Timiș
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

