Doi polițiști de patrulare, care activau pe traseul R6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei, au fost loviți violent de un Volkswagen, condus de un bărbat, conform Inspectoratului General al Poliției (IGP). UPDATE 17:20 „Poliția Națională anunță cu profund regret că ambii polițiști care au fost loviți astăzi de o mașină la Sîngerei, în timpul…
UPDATE/ Cei doi polițiști de patrulare au murit la spital
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Doi polițiști de patrulare, care activau pe traseul R6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei, au fost loviți violent de un Volkswagen, condus de un bărbat, conform Inspectoratului General al Poliției (IGP). UPDATE 17:20 „Poliția Națională anunță cu profund regret că ambii polițiști care au fost loviți astăzi de o mașină la Sîngerei, în timpul…
Citește și aceste articole
Ziarul de Garda
UPDATE/ Cei doi polițiști de patrulare loviți de o mașină la Sîngerei au murit la spital
23 iunie 2026
Moldpress - R. Moldova
Accident grav la Sângerei. Doi polițiști de patrulare, transportați în stare gravă la spital după ce au fost loviți de un automobil
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

