Doi polițiști de patrulare, care activau pe traseul R6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei, au fost loviți violent de un Volkswagen, condus de un bărbat, conform Inspectoratului General al Poliției (IGP). „Ambii polițiști se aflau pe acostament în timpul impactului, în afara autospecialei de serviciu care staționa regulamentar cu semnalele luminoase conectate. Starea ambilor…
Doi polițiști de patrulare au fost loviți violent de un automobil în timp ce activau pe un traseu din Grigorăuca: „Starea ambilor polițiști este extrem de gravă”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Doi polițiști de patrulare, care activau pe traseul R6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei, au fost loviți violent de un Volkswagen, condus de un bărbat, conform Inspectoratului General al Poliției (IGP). „Ambii polițiști se aflau pe acostament în timpul impactului, în afara autospecialei de serviciu care staționa regulamentar cu semnalele luminoase conectate. Starea ambilor…
Citește și aceste articole
Ziarul de Garda
UPDATE/ Cei doi polițiști de patrulare loviți de o mașină la Sîngerei au murit la spital
23 iunie 2026
Moldpress - R. Moldova
Accident grav la Sângerei. Doi polițiști de patrulare, transportați în stare gravă la spital după ce au fost loviți de un automobil
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

