Doi polițiști de patrulare se află în stare gravă la spital, după ce au fost loviți violent de un Volkswagen. Impactul s-a produs astăzi pe traseul R 6, în satul Grigorăuca, raionul Sângerei, comunică MOLDPRES.
Potrivit Inspectoratului General al Poliției, oamenii legii se aflau pe acostament în timpul impactului, în afara autospecialei de serviciu care staționa…

