Doi polițiști de patrulare se află în stare gravă la spital, după ce au fost loviți violent de un Volkswagen. Impactul s-a produs astăzi pe traseul R 6, în satul Grigorăuca, raionul Sângerei, comunică MOLDPRES.

Potrivit Inspectoratului General al Poliției, oamenii legii se aflau pe acostament în timpul impactului, în afara autospecialei de serviciu care staționa…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →