Un elev din Oradea a ajuns la spital, luni dimineaţă, după ce a leşinat acasă, înainte de prima probă a Evaluării Naţionale, potrivit Agerpres. Părinţii au cerut subiect de rezervă, iar copilul a susţinut examenul în spital, într-o sală special pusă la dispoziţie, sub supravegherea comisiei. În Bihor, un alt caz special a fost cel al unei eleve care a făcut atac de panică şi nu a mai intrat în examen.

Citește articolul complet pe Observator News →