Orădenii care au închiriate parcări de domiciliu de la Primăria Oradea mai au o singură zi să se înscrie în platforma online care le gestionează. Marți după-amiază, din baza de date a municipalității lipseau 1.078 de locuri ale căror deținători nu și-au făcut cont. În ultimele zile, orădenii care s-au prezentat în sala de lucru cu publicul de la parterul palatului administrativ pentru a cere consultanță au avut de așteptat și două ore la rând.
Ultima zi! Peste 1.000 de orădeni riscă să își piardă parcarea de domiciliu pentru că nu s-au înscris în platforma online
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Orădenii care au închiriate parcări de domiciliu de la Primăria Oradea mai au o singură zi să se înscrie în platforma online care le gestionează. Marți după-amiază, din baza de date a municipalității lipseau 1.078 de locuri ale căror deținători nu și-au făcut cont. În ultimele zile, orădenii care s-au prezentat în sala de lucru cu publicul de la parterul palatului administrativ pentru a cere consultanță au avut de așteptat și două ore la rând.
Citește și aceste articole
Bihoreanul
Locul de veci: Zeci de locuri de parcare de domiciliu în Oradea „rezervate” pe numele unor decedați
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

