Sute de cetățeni aşteaptă zilnic peste o oră la coadă în sala ghişeelor din Primăria Oradea pentru a cere lămuriri cu privire la ce trebuie să facă pentru a nu-şi pierde parcarea de domiciliu. Cu doar 6 zile înainte de termenul limită din 10 iunie, circa 1.400 de orădeni nu s-au înscris încă pe platforma online în care există peste 24.700 de conturi validate şi active.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →