România, reprezentată de secretarul de stat în Ministerul Energiei Cristian Buşoi, a semnat, la reuniunea miniştrilor Energiei ai UE, desfășutată la Luxemburg, acordul tripartit privind stocarea energiei. “Am semnat astăzi, alături de miniştrii energiei din statele Uniunii Europene, acordul tripartit privind stocarea energiei. Acest acord sectorial tripartit, cu aplicare imediată în perioada 2026-2028, urmăreşte consolidarea […]
Articolul Reuniunea miniştrilor Energiei | România a semnat acordul tripartit privind stocarea energiei apare prima dată în PS News.

