Comisia Europeană a anunţat vineri, în marja reuniunii Consiliului miniştrilor Energiei de la Luxemburg, semnarea primului acord tripartit al UE privind stocarea energiei, se arată într-un comunicat al Executivului comunitar. Pentru acest eveniment, Comisia a reunit o serie de miniştri ai Energiei din UE, dezvoltatori şi producători de stocare, dezvoltatori de energie din surse regenerabile, […]
Articolul Comisia Europeană a anunţat primul acord tripartit semnat vreodată de UE pentru a stimula stocarea energiei apare prima dată în PS News.

