România „nu are nevoie de un Guvern care își începe mandatul negociind cu prietenii Rusiei”, a afirmat luni vicepreședintele PNL Siegfried Mureșan, după ce premierul desemnat, Adrian Veștea, a anunțat că a acceptat să se întâlnească cu liderul AUR, George Simion, pentru discuții privind viitorul cabinet. „În numele «responsabilității» se caută acum sprijinul AUR. Responsabilitatea …
Reacție dură din PNL, după ce Veștea a acceptat să discute cu Simion: „România nu are nevoie de un guvern care își începe mandatul negociind cu prietenii Rusiei”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
România „nu are nevoie de un Guvern care își începe mandatul negociind cu prietenii Rusiei”, a afirmat luni vicepreședintele PNL Siegfried Mureșan, după ce premierul desemnat, Adrian Veștea, a anunțat că a acceptat să se întâlnească cu liderul AUR, George Simion, pentru discuții privind viitorul cabinet. „În numele «responsabilității» se caută acum sprijinul AUR. Responsabilitatea …
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

