Preşedintele Nicuşor Dan participă joi, 25 iunie, în Polonia, la Gdansk, la cea de-a doua reuniune a Summitului Flancului Estic (Formatul Helsinki). Agenda sumitului se va concentra pe coordonarea între statele membre ale Uniunii Europene din imediata vecinătate a Federaţiei Ruse, în vederea implementării Planului Readiness 2030 şi a celorlalte instrumente europene destinate sporirii capacităţii […]

Articolul Președintele Nicușor Dan, de la Cluj-Napoca la Gdansk: începe Summitul Flancului Estic apare prima dată în Radio Romania Cluj.

Citește articolul complet pe Radio Cluj →