Preşedintele Nicuşor Dan va participa astăzi la cea de a doua reuniune a Summitului Flancului Estic (Formatul Helsinki), care va avea loc la Gdansk, Republica Polonă. Potrivit unui comunicat de presă remis de Administraţia Prezidenţială, agenda reuniunii se va concentra pe coordonarea între statele membre UE din imediata vecinătate a Federaţiei Ruse în vederea implementării […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →