Premierul britanic Keir Starmer și-a anunțat demisia din funcţiile de lider al Partidului Laburist şi de şef al Guvernului Marii Britanii, angajându-se să asigure un transfer ordonat al puterii, relatează Reuters. Noul lider laburist va trebui instalat până la revenirea parlamentului în sesiune în septembrie. Anunţul lui Starmer vine la mai puţin de doi ani după victoria […]

Articolul Premierul britanic Keir Starmer și-a anunțat demisia apare prima dată în Radio România Constanța.

Citește articolul complet pe Radio Constanta (Constanta) →