Premierul britanic, Keir Starmer, şi-a anunţat demisia din funcţia de lider al Partidului Laburist şi a spus că, odată ce formaţiunea îi va alege un succesor, îl va lăsa pe acesta să preia şi funcţia de prim-ministru, cel mai probabil în septembrie, după ce va începe sesiunea parlamentară de toamnă.   Starmer a readus Partidul […]

Articolul Criză la vârful Partidului Laburist – Premierul britanic își anunță retragerea apare prima dată în Radio Romania Cluj.

Citește articolul complet pe Radio Cluj →