Prim-ministrul britanic Keir Starmer a anunțat luni că demisionează din funcțiile de lider al Partidului Laburist și de șef al Guvernului, angajându-se să asigure un transfer ordonat al puterii. Noul lider laburist va trebui instalat până la revenirea parlamentului în sesiune în septembrie. Anunțul lui Starmer vine la mai puțin de doi ani după victoria […]

Articolul Premierul britanic Keir Starmer a demisionat din funcție și a părăsit conducerea Partidului Laburist apare prima dată în Vocea Basarabiei.

Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →