Elevii de liceu vor putea studia, din anul școlar viitor, o nouă disciplină opțională. Ministerul Educației a aprobat și a publicat în Monitorul Oficial programa pentru cursul „Ora de GIS”, destinat elevilor din clasele a IX-a – a XII-a. Disciplina va fi predată o oră pe săptămână și combină elemente de geografie, tehnologia informației și […]

Citește articolul complet pe Accent In Gorj →