Elevii de liceu vor avea la dispoziție o nouă disciplină opțională, intitulată „Ora de GIS”, după ce programa școlară a fost aprobată și publicată în Monitorul Oficial, a anunțat Ministerul Educației și Cercetării. Noua materie se adresează elevilor din clasele a IX-a – a XII-a, de la filiera teoretică, atât profilului real, cât și celui […]
Elevii de liceu vor avea o nouă materie opțională. Ce este „Ora de GIS”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Elevii de liceu vor avea la dispoziție o nouă disciplină opțională, intitulată „Ora de GIS”, după ce programa școlară a fost aprobată și publicată în Monitorul Oficial, a anunțat Ministerul Educației și Cercetării. Noua materie se adresează elevilor din clasele a IX-a – a XII-a, de la filiera teoretică, atât profilului real, cât și celui […]
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

