Ședința de astăzi a Guvernului a început cu un minut de reculegere în memoria celor doi polițiști care au decedat ieri la Sângerei, în urma unui grav accident produs în timpul exercitării atribuțiilor de serviciu. Premierul Alexandru Munteanu a transmis un mesaj de condoleanțe familiilor și a anunțat că Executivul va acorda un sprijin financiar acestora, trans…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →