Familiile celor doi polițiști decedați ieri la Sângerei, în urma unui grav accident produs în timpul exercitării atribuțiilor de serviciu, vor primi un ajutor material unic din partea Guvernului în valoare de un milion de lei fiecare. Decizia a fost aprobată astăzi de Executiv, transmite MOLDPRES.

Ședința Executivului a început cu un minut de reculegere &am…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →