Familiile polițiștilor decedați la Sîngerei vor primi ajutor material, în valoare de câte 1 milion de lei, bani alocați din Fondul de rezervă al Guvernului. Decizia a fost aprobată, astăzi, de Executiv.

„Doi tineri polițiști și-au pierdut viața în timp ce își exercitau datoria, aflându-se în serviciul cetățenilor și siguranței publice. Este o p…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →