Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat luni seară, în plenul reunit, la votul de învestitură a guvernului Veştea, că există un singur om care astăzi a câştigat iar talentul trebuie recunoscut. ”Felicitări, George Simion, ai dat şah şi mat!”, a transmit liderul UDMR, el arătând că parlamentarii UDMR vor părăsi sala şi nu vor exprima votul.

Citește articolul complet pe News.ro →