Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat luni seară, în plenul reunit, la votul de învestitură a guvernului Veștea, că există un singur om care astăzi a câștigat iar talentul trebuie recunoscut. ”Felicitări, George Simion, ai dat șah și mat!”, a transmit liderul UDMR, el arătând că parlamentarii UDMR vor părăsi sala și nu vor exprima votul.

Citește articolul complet pe Ziare.com →