Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat luni seară, în plenul reunit, la votul de învestitură a guvernului Veștea, că există un singur om care astăzi a câștigat iar talentul trebuie recunoscut. ”Felicitări, George Simion, ai dat șah și mat!”, a transmit liderul UDMR, el arătând că parlamentarii UDMR vor părăsi sala și nu vor exprima votul.
Kelemen Hunor: „Bravo, George Simion, ai dat șah și mat”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat luni seară, în plenul reunit, la votul de învestitură a guvernului Veștea, că există un singur om care astăzi a câștigat iar talentul trebuie recunoscut. ”Felicitări, George Simion, ai dat șah și mat!”, a transmit liderul UDMR, el arătând că parlamentarii UDMR vor părăsi sala și nu vor exprima votul.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

