Viceministrul de externe al Iranului, Kazem Gharibabadi, a declarat marţi că negocierile tehnice care au avut loc în Elveţia între delegaţiile Iranului şi Statelor Unite s-au încheiat cu crearea a patru grupuri de lucru şi că următoarea fază va implica un comitet de nivel înalt, informează EFE.
The post Iranul anunţă că negocierile tehnice cu SUA s-au încheiat şi se trece la următoarea fază appeared first on tvrinfo.ro.

