Viceministrul de externe al Iranului, Kazem Gharibabadi, a declarat marți că negocierile tehnice care au avut loc în Elveția între delegațiile Iranului și Statelor Unite s-au încheiat cu crearea a patru grupuri de lucru și că următoarea fază va implica un comitet de nivel înalt, informează EFE.

Citește articolul complet pe Digifm →