Viceministrul de externe al Kazem Gharibabadi a declarat marţi că negocierile tehnice care au avut loc în Elveţia între delegaţiile Iran şi Statele Unite ale Americii s-au încheiat cu crearea a patru grupuri de lucru şi că următoarea fază va implica un comitet de nivel înalt, informează EFE.
EFE: Iranul anunţă că negocierile tehnice cu SUA s-au încheiat şi se trece la următoarea fază
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Viceministrul de externe al Kazem Gharibabadi a declarat marţi că negocierile tehnice care au avut loc în Elveţia între delegaţiile Iran şi Statele Unite ale Americii s-au încheiat cu crearea a patru grupuri de lucru şi că următoarea fază va implica un comitet de nivel înalt, informează EFE.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Iranul anunță încheierea negocierilor tehnice cu SUA - Se trece la faza următoare
23 iunie 2026
Tvrinfo
Iranul anunţă că negocierile tehnice cu SUA s-au încheiat şi se trece la următoarea fază
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

