Firmele care angajează elevi sau studenți pe perioada vacanței pot primi un stimulent financiar lunar de la stat, reamintește Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM). Sprijinul este egal cu 50% din valoarea indicatorului social de referință, care în prezent este de 660 de lei. Asta înseamnă că angajatorii pot primi 330 de lei …

The post Firmele care angajează elevi și studenți în vacanță pot primi bani de la stat appeared first on spotmedia.ro.

Citește articolul complet pe Spotmedia →