Bani de la stat pentru firmele care angajează elevi și studenți în vacanță Agenţia Naţională pentru Ocuparea Forţei de Muncă (ANOFM) reaminteşte faptul că firmele care angajează în perioada vacanţei elevi sau studenţi pot beneficia de un stimulent financiar lunar egal cu 50% din valoarea indicatorului social de referinţă (ISR) al asigurărilor pentru şomaj şi […]

Citește articolul complet pe Bizbrasov →