Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM) a reamintit că firmele care angajează elevi și studenți în perioada vacanței pot beneficia de un stimulent financiar lunar, conform Agerpres. Suma acordată reprezintă 50% din valoarea indicatorului social de referință (ISR) pentru asigurările de șomaj și stimularea ocupării forței de muncă, ISR fiind stabilit la 660 […]

Citește articolul complet pe Economedia →