EHF a anunțat, miercuri, cele 10 echipe cu loc garantat în sezonul 2026-2027 al Ligii Campionilor la handbal feminin, între care se numără și campioana Gloria Bistrița. Alte șapte cluburi s-au înscris pentru unul dintre cele șase locuri adiționale disponibile. Vicecampioana CSM București se află între ele.

Citește articolul complet pe Ziare.com →