EHF anunţă, miercuri, cele 10 echipe cu loc garantat în sezonul 2026-2027 al Ligii Campionilor, între care se numără şi campioana Gloria Bistriţa. Alte şapte cluburi s-au înscris pentru unul dintre cele şase locuri adiţionale disponibile. Vicecampioana CSM Bucureşti se află între ele.
Handbal feminin: Campioana Gloria Bistriţa s-a înscris în Liga Campionilor; CSM Bucureşti a cerut loc adiţional
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
EHF anunţă, miercuri, cele 10 echipe cu loc garantat în sezonul 2026-2027 al Ligii Campionilor, între care se numără şi campioana Gloria Bistriţa. Alte şapte cluburi s-au înscris pentru unul dintre cele şase locuri adiţionale disponibile. Vicecampioana CSM Bucureşti se află între ele.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Gloria Bistriţa are loc garantat în Liga Campionilor, CSM Bucureşti aşteaptă decizia EHF
10 iunie 2026
Ziare.com
Doar Gloria Bistrița e sigură de Liga Campionilor. CSM București așteaptă decizia salvatoare
10 iunie 2026
Știri Pe Surse
Dinamo Bucureşti, campioana la handbal masculin, s-a înscris în Liga Campionilor
17 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

